RSS      
 
 
 
 

Change Language To English    Help    Site Map    Site Information    Home      
 
   
 
   
   
 

کریس دی برگ (Chris de Burgh)  با نام اصلی کریستوفر جان دیویسون  در ١٥ اكتبر سال ١٩٤٨ در آرژانتين متولد شد. پدرش 'چارلز ديويسون' ديپلمات انگليسی و مادرش 'ماوی اميلی دی برگ' منشی وزارت امور خارجه ایرلند بود. كودكی كريس دی برگ به خاطر شغل ديپلماتيك پدر به مسافرت و كسب تجربه در اين راه گذشت و به اين خاطر در كشورهای مختلفی مثل مالت، نيجريه و زئير بزرگ شد. هنگامی كه ١٢ ساله بود خانواده اش به Emerald Isle در ايرلند رفتند، جايی كه هنوز هم كريس دی برگ با همسرش دايان و سه فرزندش رزانا، هوبی و مايكل زندگی می كند.

Chris de Burghدر سال ١٩٦٠ پدربزرگش General Sir Eric de Burgh يك قلعه قديمی به نام 'بارگی كاسل' خريد كه در قرن ١٢ ساخته شده بود. بعد از اينكه قلعه دوباره توسط خانواده ديويسون بازسازی شد، آنها آنجا را به يك هتل خانوادگی برای تعطيلات تبديل كردند. كريس دی برگ اولين كنسرتهايش را در اين قلعه اجرا می كرد و بعد از ظهر ها برای ميهمانان گيتار می نواخت. كريس نواختن گيتار را با روش سعی و خطا، يعنی بدون هيچ نت از پيش نوشته شده ای ياد گرفت. كريس دی برگ در کالج مشهور ترینیتی در شهر دوبلین در رشته های زبان و ادبیات انگلیسی، فرانسوی و تاریخ فارغ التحصیل شد. کریس دی برگ در دوران تحصیل در کالج ترینیتی ترانه سرایی را اغاز کرد و شروع به نوشتن آهنگهای پاپ كرد.

در سال ١٩٧١ كريس دی برگ برای پيدا كردن يك شغل در موسيقی به لندن سفر كرد و نخستین ترانه های خود را در رستورانها، آرايشگاه و کافی شاپ ها اجرا میکرد. سرانجام از طرف يكی از دوستانش كه به تازگی رستورانی به نام Captain Americas در دوبلين تاسيس كرده بود پيشنهاد كار دريافت كرد و برای ميهمانانی كه مشغول صرف غذا بودند موسيقی می نواخت.

در سال ١٩٧٤ كريس با دو تهیه کننده معتبر موسیقی آشنا شد و با كمپانی A&M قراداد امضاء كرد. در همان سال گروه Supertramp را در يكی از موفق ترین تورهای موسیقی آن سال برای تور جديدترين آلبومشان به نام Crime Of The Century همراهی كرد. در اين زمان بود كه نام كريس دی برگ را برای خودش برگزید و در سال ١٩٧٥ آماده انتشار اولين آلبومش به نام Far Beyond These Castle Walls شد.

اولين موفقيت بين المللی كريس دی برگ در سال ١٩٧٥ با آهنگ Turning Round كه بعدها به اسم Flying تغيير نام داد رقم خورد. اين آهنگ برای ١٧ هفته در صدر جدول بهترين ها در برزيل قرار گرفت و بيش از نيم ميليون نسخه از آن به فروش رفت. آلبوم بعدی كريس دی برگ به نام Spanish Train & Other Stories آهنگی به نام A Spaceman Came Travelling داشت كه در انگلستان جزو بهترين آهنگ های كريسمس شناخته شد. ولی موفقيت واقعی اين آلبوم آهنگی به نام Patricia The Stripper است كه هنوز هم درخواست اجرای آن از طرف تماشاچيان در كنسرت های كنونی كريس وجود دارد.

در سال ١٩٨۰ كريس دی برگ آلبوم Eastern Wind را منتشر كرد كه اين آلبوم يكی از پر فروش ترين آلبوم های آن زمان در كشور نروژ شد.

Chris de Burghدر سال ١٩٨٤ كريس دی برگ هشتمين آلبومش را به نام Man On The Line منتشر كرد. اين آلبوم شامل يكی از معروفترين آهنگ های كريس به نام High On Emotion است كه در آن زمان در ده كشور اروپايی به عنوان بهترين آهنگ شناخته شد.اين آلبوم توانست رتبه بهترين ۳۰ آلبوم سال در انگلستان، آمريكا و ۲۰ كشور ديگر را كسب كند.

در سال ١٩٨٦ آلبوم Into The Light را كه آهنگی به نام The Lady In Red داشت منتشر كرد. اين آهنگ در سراسر دنيا باعث شهرت كريس دی برگ شد و در انگلستان و ٢٤ كشور ديگر به عنوان بهترين آهنگ شناخته شد ولی در آمريكا رتبه سوم را كسب كرد. آلبوم Into The light در آفريقای جنوبی ،‌نروژ ،‌سويس و انگلستان جايزه پلاتينيوم دريافت كرد. در آمريكا، ‌زلاندنو، ‌دانمارك و بلژيك هم جايزه طلايی گرفت. اين آلبوم همچنین شامل آهنگ Say Goodbye To It All است كه ادامه ترانه Borderline از آلبوم The Getaway سال ١٩٨٢ است و صدرنشین جدول موسیقی پاپ انگلستان شد.

آلبوم بعدی كريس دی برگ به نام Flying Colours در سال ١٩٨٨ منتشر شد. اين آلبوم همچنين پر فروش ترين آلبوم كريس دی برگ تا به حال بوده است و در صدر جدول موسیقی پاپ انگلستان در سال ١٩٨٨ قرار گرفت.

كريس دی برگ در ١٦ سپتامبر سال ٢٠٠٢ آلبوم جدید خود به نام Timing Is Everything را منتشر كرد كه شامل ١١ آهنگ جدید بود. كريس دی برگ در این آلبوم بیشتر به دنبال یك آلبوم تفریحی و شاد بوده است ولی هنوز چند آهنگ اين آلبوم از جمله There's Room In This Heart Tonight آهنگهای عمیقی از نظر موسیقی و شعر میباشند. بزرگترین موفقیت این آلبوم آهنگ Lebanese Night میباشد كه در كشورهایی مثل لبنان و سایر كشورها آهنگ شماره یك آهنگهای عربی و انگلیسی شد.

كريس دی برگ آلبوم بعدی خود به نام The Road To Freedom را در سال ٢٠٠٤ منتشر كرد كه شامل ١١ آهنگ جدید بود. آهنگهای این آلبوم به زیبایی در كنار هم قرار گرفته اند و براى اولين بار بود كه كريس دی برگ آهنگى بدون كلام در آلبوم خود قرار داد.

در اكتبر سال ۲۰۰۶ آلبوم The Storyman را منتشر كرد كه شامل ١٢ آهنگ جدید بود. كريس دی برگ براى هر كدام از اين آهنگ ها يك داستان كوتاه نوشت كه این داستان ها اتمسفر و رنگ خاصى به هر كدام از اين آهنگ ها داد.

Chris de Burghدر سال ۲۰۰۸ آلبومی به نام Now And Then را منتشر کرد که شامل بهترین  آهنگ های او و یک آهنگ جدید بود. نام ین ترانه جدید Live For The Day بود که خواننده لبنانی Tina Yamout كريس دی برگ را در ضبط این آهنگ همراهی کرده است. همچنين در سال ۲۰۰۸ آهنگ The Words I Love You را با گروه آریان ضبط کرد. و در ۲۵ ماه می به ایران (تهران) سفر کرد.

در طول ۳۴ سال فعاليت، ‌كريس دی برگ بيش از ۲۰۰ جايزه طلايی و پلاتينيوم دریافت كرده است. هم چنين برخی از سیاستمداران و افراد مشهور از طرفداران موسیقی كريس دی برگ میباشند. او در سراسر دنیا از اروپا و آسیا تا آمریكای شمالی و جنوبی محبو بیت دارد. كريس دی برگ تورها و كنسرتهای زیادی در سراسر دنیا از جمله در آلمان، انگلستان، ایرلند، ژاپن، لبنان، كانادا، آفريقای جنوبی، اروپای شرقی، اروپای مركزی و خاور دور اجرا كرده است كه بسیاری از آنها سریعا به فروش رفته است.

كريس دی برگ در اوايل سال 2009 آلبوم Footsteps را منتشر کرد که اين آلبوم مجموعه ای از ترانه های مورد علاقه خود او بوده است. كريس دی برگ در انتخاب آهنگ هاى اين آلبوم اين ۳ اصل را مورد توجه قرار داده است:عاشق آنها بوده، دفعات بسيارى آنها را خوانده و آهنگ ها برای او الهام بخش بوده است. نسخه مخصوص اين آلبوم در كشور انگلستان داراى يك آهنگ اضافه به نام Rhythm Of The Rain / Crying In The Rain است.

تا به امروز، كريس دی برگ ۱٧ آلبوم منتشر و بيش از ۳۰۰۰ كنسرت در سراسر دنيا برگزار كرده است و بيش ۴۵ ميليون نسخه از آلبوم هايش به فروش رفته است.

 
 
 
  Red Cross | Change A LifeWindows Media PlayerMicrosoft Internet Explorer